Strona główna » Blog eksperta » II Konkurs Win Polskich Jasło 2015

II Konkurs Win Polskich Jasło 2015


No i „po zabawie”… Flaszki wypite, arkusze podliczone, jury uwolnione. Teraz tylko trzeba będzie w sobotę, na jasielskim Rynku wręczyć to, na co wszyscy czekają – medale i nagrodę Grand Prix II Konkursu Win Polskich Jasło 2015. A w tym roku, … Czytaj dalej

No i „po zabawie”… Flaszki wypite, arkusze podliczone, jury uwolnione. Teraz tylko trzeba będzie w sobotę, na jasielskim Rynku wręczyć to, na co wszyscy czekają – medale i nagrodę Grand Prix II Konkursu Win Polskich Jasło 2015. A w tym roku, na 81 ocenianych butelek przyznaliśmy 4 złota, 17 sreber i 23 brązy! 

Jak pisze samo Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy ”Vinum Pro Cultura:

„Organizacja takiego wydarzenia jak zakończony właśnie II Konkurs Polskich Win Jasło 2015 jest jak praca w winnicy: trzeba się nieźle napocić przez cały rok, nachodzić, namyśleć, nakombinować, żeby dojść do winobrania, którym jest w tym przypadku degustacja win przez konkursowe jury. Dziękujemy wszystkim tym, którzy wspierali naszą ideę konkursową od miesięcy i tym, którzy wzięli udział w takim pięknym winobraniu. 
Dziękujemy przede wszystkim Stowarzyszeniu Sommelierów Polskich za wsparcie i całej ekipie oceniającej: Piotrowi Kameckiemu, Adamowi Pawłowskiemu, Andrzejowi Strzelczykowi, Pawłowi Demianiukowi i Kamilowi Wojtasiakowi oraz szczególnie Tomkowi Koleckiemu – za trud przyjazdu do Jasła, za solidną pracę przy ocenie win, za merytoryczność, za otwartość, za okazaną życzliwość i za wszystko co trudno ubrać w słowa. 
Dziękujemy wszystkim winnicom i winiarzom, którzy nam zaufali i przysłali swoje wina do oceny. Bez tego zaufania realizacja Konkursu nie byłaby możliwa.
Dziękujemy panu i pani Burmistrz za wsparcie i zaufanie.
Dziękujemy Winnicy Dwie Granice za udostępnienie pomieszczeń i za wszystko co się z tym wiąże.
Dziękujemy Technikum kelnerskiemu z Jasła, Sandrze i Sylwii za ciężką i profesjonalną obsługę.
Dziękujemy Tomkowi Stójewskiemu za ciężką pracę przy przygotowaniu win do degustacji i za równie ciężką pracę rekrutacyjną.
Dziękujemy patronom medialnym za życzliwe zainteresowanie i współpracę.
Dziękujemy Uzdrowisku Wysowa za wodę doskonale towarzyszącą degustacji. 
Dziękujemy Pracowni Reklamy GRAFIKA za cierpliwe znoszenie uwag i realizację naszych wymysłów.
Dziękujemy wszystkim tym, których nie wymieniliśmy, a którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego pięknego wydarzenia.
Gratulujemy zdobytych medali i życzymy samych dobrych roczników.
Do zobaczenia za rok!”

Nietrudno zauważyć, jak wielkiej pracy winiarzy i osób związanych z konkursem potrzeba, by mógł się odbyć bez zakłóceń i w odpowiedniej oprawie. Zwłaszcza tuż przed zbiorami nowego, 2015 rocznika. Właściwie – są już „za pasem” A rocznik zapowiada się naprawdę obiecująco. Ściskajmy kciuki, a polskie wina w przyszłym roku obsypiemy kruszcami.
Ze swojej i Stowarzyszenia Sommelierów Polskich strony, przyłączamy się do podziękowań winiarzy, a z osobna zwłaszcza Barbarze Czajce, która dzielnie sekretarzuje konkursowi i jasielskim winiarzom, Vinum Pro Cultura, a także Winnicy Dwie Granice i Uczennicom Technikum Kelnerskiego, za profesjonalne przygotowanie i obsługę konkursu
A Food Service, Magazynowi WINO, Vinisfera.pl i Przeglądowi Gastronomicznemu za patronat medialny nad wydarzeniem.
Do zobaczenia w sobotę 29-go sierpnia na X Święcie Wina w Jaśle, gdzie będzie można spróbować nie tylko konkursowych win, lecz także innych regionalnych specjałów, a przy okazji zobaczyć, kto i jakie medale odbierze na Rynku.

A za rok znów poprowadzę kolegów do boju, tym razem nie tylko przy stole, lecz także na Rynku. Oj będzie się działo! Będzie będzie…

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *