Strona główna » Blog eksperta » II Konkurs Win Polskich Jasło 2015

II Konkurs Win Polskich Jasło 2015


No i „po zabawie”… Flaszki wypite, arkusze podliczone, jury uwolnione. Teraz tylko trzeba będzie w sobotę, na jasielskim Rynku wręczyć to, na co wszyscy czekają – medale i nagrodę Grand Prix II Konkursu Win Polskich Jasło 2015. A w tym roku, … Czytaj dalej

No i „po zabawie”… Flaszki wypite, arkusze podliczone, jury uwolnione. Teraz tylko trzeba będzie w sobotę, na jasielskim Rynku wręczyć to, na co wszyscy czekają – medale i nagrodę Grand Prix II Konkursu Win Polskich Jasło 2015. A w tym roku, na 81 ocenianych butelek przyznaliśmy 4 złota, 17 sreber i 23 brązy! 

Jak pisze samo Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy ”Vinum Pro Cultura:

„Organizacja takiego wydarzenia jak zakończony właśnie II Konkurs Polskich Win Jasło 2015 jest jak praca w winnicy: trzeba się nieźle napocić przez cały rok, nachodzić, namyśleć, nakombinować, żeby dojść do winobrania, którym jest w tym przypadku degustacja win przez konkursowe jury. Dziękujemy wszystkim tym, którzy wspierali naszą ideę konkursową od miesięcy i tym, którzy wzięli udział w takim pięknym winobraniu. 
Dziękujemy przede wszystkim Stowarzyszeniu Sommelierów Polskich za wsparcie i całej ekipie oceniającej: Piotrowi Kameckiemu, Adamowi Pawłowskiemu, Andrzejowi Strzelczykowi, Pawłowi Demianiukowi i Kamilowi Wojtasiakowi oraz szczególnie Tomkowi Koleckiemu – za trud przyjazdu do Jasła, za solidną pracę przy ocenie win, za merytoryczność, za otwartość, za okazaną życzliwość i za wszystko co trudno ubrać w słowa. 
Dziękujemy wszystkim winnicom i winiarzom, którzy nam zaufali i przysłali swoje wina do oceny. Bez tego zaufania realizacja Konkursu nie byłaby możliwa.
Dziękujemy panu i pani Burmistrz za wsparcie i zaufanie.
Dziękujemy Winnicy Dwie Granice za udostępnienie pomieszczeń i za wszystko co się z tym wiąże.
Dziękujemy Technikum kelnerskiemu z Jasła, Sandrze i Sylwii za ciężką i profesjonalną obsługę.
Dziękujemy Tomkowi Stójewskiemu za ciężką pracę przy przygotowaniu win do degustacji i za równie ciężką pracę rekrutacyjną.
Dziękujemy patronom medialnym za życzliwe zainteresowanie i współpracę.
Dziękujemy Uzdrowisku Wysowa za wodę doskonale towarzyszącą degustacji. 
Dziękujemy Pracowni Reklamy GRAFIKA za cierpliwe znoszenie uwag i realizację naszych wymysłów.
Dziękujemy wszystkim tym, których nie wymieniliśmy, a którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego pięknego wydarzenia.
Gratulujemy zdobytych medali i życzymy samych dobrych roczników.
Do zobaczenia za rok!”

Nietrudno zauważyć, jak wielkiej pracy winiarzy i osób związanych z konkursem potrzeba, by mógł się odbyć bez zakłóceń i w odpowiedniej oprawie. Zwłaszcza tuż przed zbiorami nowego, 2015 rocznika. Właściwie – są już „za pasem” A rocznik zapowiada się naprawdę obiecująco. Ściskajmy kciuki, a polskie wina w przyszłym roku obsypiemy kruszcami.
Ze swojej i Stowarzyszenia Sommelierów Polskich strony, przyłączamy się do podziękowań winiarzy, a z osobna zwłaszcza Barbarze Czajce, która dzielnie sekretarzuje konkursowi i jasielskim winiarzom, Vinum Pro Cultura, a także Winnicy Dwie Granice i Uczennicom Technikum Kelnerskiego, za profesjonalne przygotowanie i obsługę konkursu
A Food Service, Magazynowi WINO, Vinisfera.pl i Przeglądowi Gastronomicznemu za patronat medialny nad wydarzeniem.
Do zobaczenia w sobotę 29-go sierpnia na X Święcie Wina w Jaśle, gdzie będzie można spróbować nie tylko konkursowych win, lecz także innych regionalnych specjałów, a przy okazji zobaczyć, kto i jakie medale odbierze na Rynku.

A za rok znów poprowadzę kolegów do boju, tym razem nie tylko przy stole, lecz także na Rynku. Oj będzie się działo! Będzie będzie…

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *