Strona główna » Aktualności na portalu » Im większy wybór tym lepiej!

Im większy wybór tym lepiej!


„Mamy wszystko”. Z przyjemnością informujemy was o nowościach na naszym portalu. Nic nie cieszy bardziej, niż jeszcze większy wybór. "Mamy wszystko" brzmi odrobinę na wyrost, ale tym razem wcale nie żartujemy. Od bieli, przez róże, po głęboką czerwień. Zaczynamy ciężką słodyczą, a kończymy na ostrej jak brzytwa wytrawności. Mamy coś dla wielbicieli win musujących, spokojnych i wzmacnianych. Jednym zdaniem - mamy wszystko. Czytaj dalej

Wino białe i wino czerwone od Coralto, to przykłady klasycznych odmian sycylijskich – zarówno odmiana Nero d’avola jak i Grillo spotkały się z dobrym odbiorem osób piszących o winie, jesteśmy przekonani, że mogą stać się ulubionymi winami.

Wyjątkowo dobrą reprezentację mają tym razem wina musujące – zarówno prawdziwe szampany, jak i Prosecco. Rocznikowego szampana można kupić już za 139 zł – Jean De La Fontaine Millesime Champagne Brut, dodatkowo prezentujemy dwie ciekawe propozycje:

Nicolas Feuillatte Premier Cru Demi Sec Champagne
Jean Duclert Champagne Brut

Natomiast różowe wino musujące Flave porazi swoją bezpretensjonalnością i delikatnością każdego wielbiciela beztroskich chwil.

Wielbiciele słodyczy zakochają się w Oremus Late Harvest, który jest przykładem nowego stylu win z tokaju. To przykład dobrej równowagi pomiędzy cukrową słodyczą a kwasowością.

Dużo poważniejszą minę należy przyjąć przeglądając się Mauro Molino – producentowi eleganckich win z włoskiego Piemontu. Ponad 30 lat doświadczenia w robieniu win jest w 100% odzwierciedlone w butelkach prezentujących potencjał słynnych win piemonckich.

Odmiana Sauvignon Blanc wiele ma twarzy, ale mało która jest tak dobrze znana jak nowozelandzka. Angel Cove uderza aromatami świeżej trawy, agrestu i białych kwiatów. Wiosna idzie nie na żarty, więc na wieczorny odpoczynek po ciężkim dniu pracy będzie jak znalazł.

Z Bordeaux przybyły 4 nowe etykiety w tym jedna od słynnego Bernarda Margeza – Chateau Fombrauge G.C.C. Saint-Emilion Dostępne są zarówno apelacje z lewej strony rzeki żyrondy jak i z prawej. Emocje na najwyższym poziomie gwarantowane. Właściwie każda butelka jest pewniakiem:

Chateau Marquis De Terme 4-Eme G.C.C. Margaux
Chateau Pedesclaux 5-Eme G.C.C. Pauillac
Esprit De Pavie Bordeaux

Jeśli jesteście ciekawi zupełnie nowych smaków, odkrywania nieznanego, to gorąco polecamy producenta Cossart Gordon z egzotycznej Madery. Wino wzmacniane w wersjach słodkich i wytrawnej z pewnością będzie ciekawym urozmaiceniem świata smaków.

Hiszpania również ma swojego przedstawiciela. Dobrze znana przez naszych klientów Parés Balta ma nowego reprezentanta z regionu Priorat. Producent robi wina uczciwe w swojej prezencji, niemniej 2PiR to wysoki lot dla wielbicieli czystej radości płynącej z odkorkowanej butelki. Do tej pory obyliśmy się ze smakami regionu Penedes, tym razem gorąco polecamy Priorat.

Podsumowując – mamy wszystko, to nie żarty. Zapraszamy na zakupy i życzymy udanych degustacji.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *