Strona główna » Akcesoria » Jak wybrać lodówkę na wino?

Jak wybrać lodówkę na wino?


Na rynku w obecnej chwili oferowanych jest wiele rodzajów lodówek na wino różnych marek, wykonanych z różnych materiałów. Ich ceny oscylują od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a pojemność wacha się od 6 butelek do ponad trzystu. Czytaj dalej

Takiej czy innej marki, tej lub innej wielkości, dobra lodówka na wino powinna charakteryzować się kilkoma cechami.

  • Najważniejsze, by każda jej komora, jeżeli posiada więcej niż jedną, była oddzielona od pozostałych, posiadała osobną regulację temperatury, własne drzwi wykonane najlepiej z przezroczystego, ciemnego szkła lub tworzywa i oczywiście idealną sprawą jest osobny agregat.
  • Półki powinny posiadać odpowiednią formę, przeznaczoną do różnych kształtów i wielkości butelek, a ze względów praktycznych najlepsze są lodówki do wina wykonane z dobrej jakości drewna i wysuwane na prowadnicach.
  • Wilgotność we wnętrzu lodówki powinna oscylować w granicach 60 – 70%, co pozwoli korkom nie rozeschnąć się ani nie dopuści do rozwoju nieprzyjemnych zapachów.
  • Lodówki do wina o osobnej regulacji temperatury dla kilku poziomów jednej dużej komory z reguły nie zdają egzaminu – często „głupieją” i nie spełniają swojej funkcji wcale.
  • Trzeba też unikać przeładowania każdego rodzaju lodówki do wina, by uniknąć podobnego efektu.
Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *