Strona główna » Akcesoria » Jak wybrać lodówkę na wino?

Jak wybrać lodówkę na wino?


Na rynku w obecnej chwili oferowanych jest wiele rodzajów lodówek na wino różnych marek, wykonanych z różnych materiałów. Ich ceny oscylują od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a pojemność wacha się od 6 butelek do ponad trzystu. Czytaj dalej

Takiej czy innej marki, tej lub innej wielkości, dobra lodówka na wino powinna charakteryzować się kilkoma cechami.

  • Najważniejsze, by każda jej komora, jeżeli posiada więcej niż jedną, była oddzielona od pozostałych, posiadała osobną regulację temperatury, własne drzwi wykonane najlepiej z przezroczystego, ciemnego szkła lub tworzywa i oczywiście idealną sprawą jest osobny agregat.
  • Półki powinny posiadać odpowiednią formę, przeznaczoną do różnych kształtów i wielkości butelek, a ze względów praktycznych najlepsze są lodówki do wina wykonane z dobrej jakości drewna i wysuwane na prowadnicach.
  • Wilgotność we wnętrzu lodówki powinna oscylować w granicach 60 – 70%, co pozwoli korkom nie rozeschnąć się ani nie dopuści do rozwoju nieprzyjemnych zapachów.
  • Lodówki do wina o osobnej regulacji temperatury dla kilku poziomów jednej dużej komory z reguły nie zdają egzaminu – często „głupieją” i nie spełniają swojej funkcji wcale.
  • Trzeba też unikać przeładowania każdego rodzaju lodówki do wina, by uniknąć podobnego efektu.
Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *