Strona główna » Regiony » Judean Hills

Judean Hills


Judean Hills to z pewnością najciekawszy i najbardziej oklaskiwany region winiarski Izraela. choć sam w sobie jest jednym z mniejszych na terenie kraju. Swoje siedziby ma tu zaledwie 25 winiarni, w większości wręcz butikowych rozmiarami, lecz gigantycznych jakością i klasą … Czytaj dalej

Judean Hills to z pewnością najciekawszy i najbardziej oklaskiwany region winiarski Izraela. choć sam w sobie jest jednym z mniejszych na terenie kraju. Swoje siedziby ma tu zaledwie 25 winiarni, w większości wręcz butikowych rozmiarami, lecz gigantycznych jakością i klasą wytwarzanych przez nie win. Co ciekawe – wszystkie winiarnie mają status koszernych, bądź znajdujących się pod takowym nadzorem.
Wina i winnice w regionie są znane już od ponad 2000 lat, więc kto wie, czy to nie tutejsze produkty towarzyszyły uczestnikom sławnego dzięki Biblii wesela? Uprawie winorośli z pewnością wspaniale służy lokalny klimat i struktura podłoża. Okres wegetacji jest bardzo długi, dnie są bardzo ciepłe, noce natomiast dość chłodne. To pozwala krzewom rodzić owoce o świetnej równowadze kwasów, cukrów i polifenoli. Podłoże zaś składa się głównie z piaskowca i skał, co pozwala korzeniom swobodnie kroczyć ku pokładom wody.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *