Strona główna » Blog eksperta » Równowaga z lekką przewagą…

Równowaga z lekką przewagą…


…kobiecości i debiutów. Tak na „dzień dobry”, można podsumować wydarzenia ostatniego weekendu, które wiodły swoje dzieje na wrocławskiej ziemi. Po raz czwarty, tutejsi sommelierzy obojga płci, walczyli o miano najlepszego w tej części kraju. Na starcie stanęło ośmioro zawodników, a … Czytaj dalej

…kobiecości i debiutów. Tak na „dzień dobry”, można podsumować wydarzenia ostatniego weekendu, które wiodły swoje dzieje na wrocławskiej ziemi. Po raz czwarty, tutejsi sommelierzy obojga płci, walczyli o miano najlepszego w tej części kraju. Na starcie stanęło ośmioro zawodników, a co najfajniejsze – równo po cztery panie i czterech panów. O ile na zawodach międzynarodowych, takie wydarzenia coraz bardziej są elementem stałym, o tyle w naszej młodej jeszcze społeczności, taką sytuację śmiało można obwołać ewenementem.

Po konkurencjach eliminacji, wyłoniono trójkę finalistów – Malwinę Ozgę, Karolinę Turkowską i Daniela Kossowskiego, reprezentujących OK Wine Bar i galerię Wina i Specjały. Jakby nie spojrzeć zatem, obsada podium składała się z dwóch sommelierek i jednego sommeliera. Z dwojga debiutantów, i ubiegłorocznej laureatki – Malwiny.

Finałowe zmagania najlepiej przebrnęli Malwina i Daniel. Poradzili sobie tak dobrze, że po raz pierwszy, o ile dobrze pamiętam, byliśmy zmuszeni zarządzić…dogrywkę. Na 5 przygotowanych pytań dodatkowych, lepiej odpowiedziała ubiegłoroczna zwyciężczyni. Debiutantowi zaś, przypadła nagroda publiczności. I już się nie mogę doczekać, jak lokalna młodzież będzie się rozwijała dalej, pod okiem swoich starszych kolegów. Bo że już to miało miejsce, nie ma żadnej wątpliwości.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *