Strona główna » Blog eksperta » Wino i ser – perfekcyjny duet.

Wino i ser – perfekcyjny duet.


Mus z  białej czekolady i niebieskiego sera. Efekt, którego chcemy doświadczyć, w tym deserze to niebanalne połączenie słodkiego i słonego. Spróbuj tych połączeń, podziel się ze mną wrażeniami, a ja chętnie podpowiem i podam Ci kolejne, nietuzinkowe propozycje. Składniki: 180ml mleka 1 ½ płatka żelatyny 150g sera z niebieską pleśnią 250g ubitej śmietany 100g suszonych owoców Przygotowanie: Wlej mleko do rondla i pozostaw na małym... Czytaj dalej

Mus z  białej czekolady i niebieskiego sera.

Efekt, którego chcemy doświadczyć, w tym deserze to niebanalne połączenie słodkiego i słonego. Spróbuj tych połączeń, podziel się ze mną wrażeniami, a ja chętnie podpowiem i podam Ci kolejne, nietuzinkowe propozycje.

Składniki:

180ml mleka

1 ½ płatka żelatyny

150g sera z niebieską pleśnią

250g ubitej śmietany

100g suszonych owoców

Przygotowanie:

Wlej mleko do rondla i pozostaw na małym ogniu aż do wrzenia. Zdejmij  z palnika. Dodaj „niebieski” ser (możesz użyć  Roqueforta, Gorgonzoli, Stiltona lub dowolnie innego sera z niebieska pleśnią, który jest u ciebie dostępny), białą czekoladę, wymieszaj i odstaw do ostygnięcia. W tym czasie zamocz płatki żelatyny w zimnej wodzie i poczekaj aż zmięknie. Dodaj do żelatyny wcześniej przygotowane składniki i wymieszaj wszystko z ubitą śmietaną. Powstałą masę przełóż łyżką do foremek i odstaw do lodówki, do stężenia. Serwuj udekorowane suszonymi owocami.

Wyborne spotkanie kremowości, ostrości i lekko gorzkiego posmaku niebieskiego sera świetnie odnajdzie się z pełnią słodyczy sycylijskiego moscato. To połączenie stanie się źródłem niesamowitego efektu, zwanego przez sommelierow „finiszem”. A wszystko, to dzięki utrzymującemu się w ustach posmakowi karmelu i dobrej szkockiej.

Niech specyficzny zapach, który zawdzięczamy kulturom grzybów tworzących pleśń oraz intensywny smak nie odstręcza cię – ożeńmy je ze słodyczą!:) Nie musisz korzystać z żadnych przepisów. Po prostu pokrusz ser pleśniowy na chlebie z jakimkolwiek owocem np.: gruszką, ananasem, mango i rozkoszuj się ”małym” szczęściem.

Pamiętaj. Są też inne, słodkie wina z późnych zbiorów które możesz wykorzystać, jak np.: bursztynowe albo rubinowe Porto Osborne, czy niezwykle owocowe Kendermans Spätlese.

Bądź na bieżąco, gdyż już niedługo będziemy odkrywać połączenia czerwonego i niebieskiego – wina i sera. Tak, to tez możliwe. Po prostu nigdy nie mów nigdy. Łącz i kosztuj:)

J.S.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *