Strona główna » Aktualności ze świata » Wino mistrzów sportu

Wino mistrzów sportu


"Wino mistrzów" leżakujące do tej pory w Toruniu trafi do Hiszpanii. 36 butelek już czeka na drużynę, która pierwszy raz w swojej historii wygrała mundial w RPA. Butelki leżakowały w piwnicach Zamku Krzyżackiego przez ostatnie 2 lata - czekały na piłkarzy, którzy pierwszy raz w swojej historii wywalczą mistrzostwo świata. - Od tego momentu wino zaczęło spełniać rolę piłkarskiego talizmanu szczęścia – mówi Tomasz Żyśko z Wytwórni Zdarzeń Niezwykłych. - I stało się! Szczęście zostało odczarowane! Czytaj dalej

Hiszpańska reprezentacja została mistrzem świata w piłce nożnej. To wydarzenie zaskoczyło wielu kibiców. Nawet pracownicy Wytwórni Zdarzeń Niezwykłych obstawiali wygraną Brazylii czy Argentyny. Teraz nie mają wątpliwości: to „czarodziejskie wino” odegrało w niespodziewanym zwycięstwie Hiszpanów znaczną rolę.
Hiszpanie pewnie nie byliby mistrzami świata gdyby nie magiczna moc „wina mistrzów”! Już na pierwszych mistrzostwach Hiszpania sięgnęła po pierwsze w swojej historii zwycięstwo na mundialu. Czy to przypadek? Absolutnie nie! Tak właśnie czaruje najbardziej piłkarskie wino świata! W czarach pomogli też hiszpańscy turyści. – Na Zamku Krzyżackim najliczniej wznosili toasty za swoją reprezentację – mówi przekonany Tomasz Żyśko. – To znak dla kibiców: jeśli chcą, żeby ich reprezentacja wygrała Euro 2012, powinni przyjechać do Torunia. Jeden toast – i gotowe! Takiej okazji nie można zmarnować.
Piłkarze z Hiszpanii dostaną wino pod jednym warunkiem – muszą je odebrać osobiście. Każda butelka podpisana jest imieniem i nazwiskiem zawodnika. Pierwsze zaproszenia już zostały wysłane. Kiedy hiszpańska reprezentacja przyjedzie do Torunia? Organizatorzy akcji mają nadzieję, że jeszcze w tym roku.

To jednak nie koniec „wina mistrzów” W piwnicach nadal czeka kolejne 36 butelek – tym razem na Polaków, którzy zdobędą mistrzostwo Europy. A organizatorzy zapewniają, że do następnych mistrzostw świata do krzyżackich piwnic trafią kolejne butelki, które będą czekać na zwycięzców następnego mundialu. Obok butelek leżakuje też beczka wina – zdobędzie ją pierwszy Polak, który wygra zawody Formuły 1.

Autorką oryginalnego tekstu jest Alicja Wesołowska, Gazeta Pomorska
Czytaj więcej

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *