Strona główna » Aktualności ze świata » Wino mistrzów sportu

Wino mistrzów sportu


"Wino mistrzów" leżakujące do tej pory w Toruniu trafi do Hiszpanii. 36 butelek już czeka na drużynę, która pierwszy raz w swojej historii wygrała mundial w RPA. Butelki leżakowały w piwnicach Zamku Krzyżackiego przez ostatnie 2 lata - czekały na piłkarzy, którzy pierwszy raz w swojej historii wywalczą mistrzostwo świata. - Od tego momentu wino zaczęło spełniać rolę piłkarskiego talizmanu szczęścia – mówi Tomasz Żyśko z Wytwórni Zdarzeń Niezwykłych. - I stało się! Szczęście zostało odczarowane! Czytaj dalej

Hiszpańska reprezentacja została mistrzem świata w piłce nożnej. To wydarzenie zaskoczyło wielu kibiców. Nawet pracownicy Wytwórni Zdarzeń Niezwykłych obstawiali wygraną Brazylii czy Argentyny. Teraz nie mają wątpliwości: to „czarodziejskie wino” odegrało w niespodziewanym zwycięstwie Hiszpanów znaczną rolę.
Hiszpanie pewnie nie byliby mistrzami świata gdyby nie magiczna moc „wina mistrzów”! Już na pierwszych mistrzostwach Hiszpania sięgnęła po pierwsze w swojej historii zwycięstwo na mundialu. Czy to przypadek? Absolutnie nie! Tak właśnie czaruje najbardziej piłkarskie wino świata! W czarach pomogli też hiszpańscy turyści. – Na Zamku Krzyżackim najliczniej wznosili toasty za swoją reprezentację – mówi przekonany Tomasz Żyśko. – To znak dla kibiców: jeśli chcą, żeby ich reprezentacja wygrała Euro 2012, powinni przyjechać do Torunia. Jeden toast – i gotowe! Takiej okazji nie można zmarnować.
Piłkarze z Hiszpanii dostaną wino pod jednym warunkiem – muszą je odebrać osobiście. Każda butelka podpisana jest imieniem i nazwiskiem zawodnika. Pierwsze zaproszenia już zostały wysłane. Kiedy hiszpańska reprezentacja przyjedzie do Torunia? Organizatorzy akcji mają nadzieję, że jeszcze w tym roku.

To jednak nie koniec „wina mistrzów” W piwnicach nadal czeka kolejne 36 butelek – tym razem na Polaków, którzy zdobędą mistrzostwo Europy. A organizatorzy zapewniają, że do następnych mistrzostw świata do krzyżackich piwnic trafią kolejne butelki, które będą czekać na zwycięzców następnego mundialu. Obok butelek leżakuje też beczka wina – zdobędzie ją pierwszy Polak, który wygra zawody Formuły 1.

Autorką oryginalnego tekstu jest Alicja Wesołowska, Gazeta Pomorska
Czytaj więcej

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *