Strona główna » Wiedza ogólna o winie » Wino na wesele – czy to dobry pomysł?

Wino na wesele – czy to dobry pomysł?


Dzień ślubu i przyjęcia weselnego jest niesamowicie ważnym wydarzeniem dla pary młodej. Wszystko musi być dopracowane do perfekcji. Ten dzień ma być najpiękniejszy nie tylko dla nich – pragną również zapewnić cudowne chwile swoim gościom. Miesiące poprzedzające, to czas starannych … Czytaj dalej

Dzień ślubu i przyjęcia weselnego jest niesamowicie ważnym wydarzeniem dla pary młodej. Wszystko musi być dopracowane do perfekcji. Ten dzień ma być najpiękniejszy nie tylko dla nich – pragną również zapewnić cudowne chwile swoim gościom.

Miesiące poprzedzające, to czas starannych przygotowań i niesamowitej dbałości o szczegóły. Uroczystość powinna być wzbogacona niezapomnianą atmosferą budowaną każdym szczegółem, elegancją i magią – dlatego też wino na wesele staje się coraz popularniejszym trunkiem na naszych przyjęciach, trunkiem z wielowiekową tradycją, którym według legend rozkoszowali się bogowie.

Wino na stole weselnym podkreśli klasę wydarzenia, zapewni jego niepowtarzalność. Wraz z każdym kieliszkiem będziemy mogli nacieszyć się tym uroczystym dniem chwila po chwili – tak, jak degustujemy wino, odkrywając jego wyjątkowość przy każdym łyku.

Wino musujące towarzyszy nam od samego przekroczenia progu sali weselnej – podczas toastu powitalnego. Idealnie sprawdza się tutaj Cava bądź Prosecco. Wino na wesele nie może być za słodkie ani za ciężkie – musimy pamiętać, że nasi goście jeszcze nic nie jedli i po takim rozpoczęciu przyjęcia chęć na delektowanie się przysmakami serwowanymi przez kelnerów mogłaby im odejść. Nie oszukujmy się – aperitif na przywitanie musi być po prostu bardzo dobry. Niesamowicie ważne jest też schłodzenie wina do odpowiedniej temperatury – dzięki temu zapewnimy wszystkim uczestnikom niesamowite wrażenia smakowe od samego początku.

Podejmując decyzję o wyborze wina pamiętajmy, że szeroko dostępne wina w sieciach sklepów są w większości swoistymi winiarskim „everymanami”, bardzo neutralnymi i masowymi pozycjami. Chcąc zapewnić indywidualny charakter przyjęcia, pokuśmy się o wina jakościowe (które wcale nie muszą być drogie!), a dodadzą uroku i wyjątkowości. Zadbajmy o obecność wina białego, idealnego do deserów i tortu, szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Dodatkową zaletą tego rodzaju wina jest mała ingerencyjność w kolory ubioru w razie poplamienia. Niewątpliwie wiele osób z przyjemnością sięgnie po klasyczne sauvignon blanc czy też kwiatowo-owocowe chardonnay. Czerwone wina towarzyszące potrawom także nie powinny być zbyt ciężkie – idealny tu będzie lekki Merlot czy też Cabernet Sauvignon z winiarskiego nowego świata, z nutami owocowymi. Bardzo miłym gestem z naszej strony może być wyjście naprzeciw obawom gości, które wino mają wybrać podczas zabawy. Wzbogaćmy butelki o krótki opis na dodatkowej, eleganckiej zawieszce, która podpowiadać będzie, jakie wino pasuje do których potraw z krótkim opisem jego nut. Goście będą zachwyceni!

Wyjątkowy profil wesela osiągniemy poprzez przygotowanie przyjęcia tematycznego, coraz częściej spotykanego, gdzie goszczą wina z danego kraju – francuska klasyka, podróż do Chile czy też wesele z hiszpańskim temperamentem. Pomocna tu na pewno będzie rada doświadczonego sommeliera bądź opinie klientów, którzy sami przetestowali dane wino na wesele.

Rada na sam koniec? Nie bójmy się wina na weselach. Wiele młodych par odczuwa lęk, czy aby na pewno swoim wyborem wpasują się w gusta gości. Wesele ma być radosnym dniem wspólnie bawiących się i świętujących bliskich, nie zaś enologicznym wydarzeniem z nowymi winiarskimi odkryciami. Sprawdzone wina na wesele niewątpliwie zostaną docenione przez gości i dodadzą uroku przyjęciu. Inspiracji można zaczerpnąć także z gotowych zestawów i naszych weselnych propozycji.

Zatem kieliszek z winem w rękę i zabawę czas zacząć!

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *