Strona główna » Poznaj winiarza » Włochy: Castellani

Włochy: Castellani


Pod koniec XIX wieku Alfredo Castellani, winiarz z długoletnim doświadczeniem postanowił, rozpocząć produkcję i sprzedaż swoich własnych win. W 1903 roku firma została wpisana do rejestru Izby Handlowej w Pizie. Synowie Alfredo Duilio oraz Mario rozwinęli firmę oraz wprowadzili ją w okres ekspansji, natomiast eksport wina na dużą skalę rozwinął Giorgio – syn Dulia. Czytaj dalej

Giorgio był niezwykle ambitnym mężczyzną, który z determinacją dążył do osiągnięcia wyznaczonych celów.
W 1966 roku powódź, która dotknęła region dokonała ogromnych zniszczeń w winiarni Montecalvoli. Zdecydowano więc o tymczasowym przeniesieniu firmy do posiadłości Burchino, położonej na wzgórzach Terricciola. Brat Giorgio – Roberto wybitny dziennikarz, znanej florenckiej gazety „Il Giornale del Mattino” pomógł winiarni wrócić do dawnej świetności oraz zaangażował się w dalszy rozwoju rodzinnego biznesu. Roberto rozpoczął podbój dalekich rynków i eksport win włoskich na cały świat. Tym samym przyczynił się do międzynarodowego sukcesu i rozpoznawalności win Chianti.
Początek 1982 roku okazał się tragiczny dla firmy, wówczas w czasie sylwestrowej nocy spaliła się znaczną cześć posiadłości winiarskich. Na szczęście w kilka miesięcy po tym wydarzeniu bracia Castellani nabyli nową posiadłość winiarską Campomaggio i wkrótce firma znów z sukcesem stanęła na nogi.
Uprawą winorośli i produkcją win Castellani zarządzają wybitni specjaliści: młody enolog Sabino Russo oraz agronom Federico Comessi.
Wino Castellani odzwierciedla szlachetne miejsca pochodzenia, jakim jest jeden z najbardziej znanych regionów winiarskich, czyli Toskanię.
Obecnie Castellani posiada następujące posiadłości winiarskie: Campomaggio, Poggio al Casone, Ceppaiano, Burhino oraz Travalda.

Źródło: http://www.castelwine.com

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *