Strona główna » Blog eksperta » Światowy Dzień Wina Chilijskiego

Światowy Dzień Wina Chilijskiego


Spotkaliście się z czymś takim? Nie? A przecież taki mieliśmy w ubiegłym tygodniu. „Służba nie drużba” i swoją powinność wykonałem sumiennie. Spojrzałem głęboko w oczy jednemu z moich ulubieńców, a on odparł że chętnie, że jest gotowy na wina z … Czytaj dalej

Spotkaliście się z czymś takim? Nie? A przecież taki mieliśmy w ubiegłym tygodniu. „Służba nie drużba” i swoją powinność wykonałem sumiennie. Spojrzałem głęboko w oczy jednemu z moich ulubieńców, a on odparł że chętnie, że jest gotowy na wina z Chile.

I tak spędziliśmy wieczór we trójkę, wraz z ukochaną żoną Mają i Casa Lapostolle Cuvee Alexandre Pinot Noir. I nie ma co owijać w bawełnę – pod względem wina też nam jest do siebie blisko, a Pinot Noir wysokich lotów jest na szczycie naszej listy przebojów w zestawieniu koloru czerwonego. Co tym bardziej ułatwiło zadanie wieczorowej porze, by była miła.

Po niedawnym spotkaniu w Jaśle z Ventisquero Queulat Pinot Noir, Cuvee Alexandre nadał zdecydowanie inne tony. Jeszcze bardziej surowe, jeszcze bardziej klasyczne, jeszcze bardziej chłodne, i jeszcze bardziej soczyste. Uwielbiam takie wina. Obalają stereotypy. Pozwalają zaczerpnąć głęboki oddech. Zmuszają do spokoju. A znikają w „okamgnieniu”…

I chyba nie będę czekał na kolejne spotkanie z imć Olkiem, do kolejnego dnia chilijskiego wina. Oj! Na pewno spotkamy się wcześniej!

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *