Strona główna » Aktualności ze świata » Zostań wirtualnym winiarzem

Zostań wirtualnym winiarzem


Jeśli zawsze pragnąłeś wieść pasjonujące życie winiarza, ciesząc przy tym oko pięknymi krajobrazami francuskich regionów winiarskich, a polskie realia nie stwarzały ku temu odpowiednich warunków, nic straconego! Teraz jest to możliwe. Właśnie dla Ciebie producent gier komputerowych Virtual Playground stworzył strategię ekonomiczną zatytułowaną Wine Tycoon. Gra Wine Tycoon to doskonała rozrywka, która umożliwi Ci prowadzenie winnicy oraz produkcję i sprzedaż Twoich win. Dzięki niej zdobędziesz umiejętności winiarza, poznasz tajniki winiarskiego świata i co najważniejsze Czytaj dalej

będziesz się przy tym świetnie bawił. Spróbuj więc zostać potentatem winnym, siedząc wygodnie w zaciszu własnego domu.

Masz do dyspozycji dziesięć najpopularniejszych francuskich regionów winiarskich m.in. Burgundię, Bordeaux, Szampanię czy Alzację. Gdy dokonałeś ich wyboru, zakładasz swoją winnicę. Sadzenie winnych krzewów i prowadzenie winnicy wymagają staranności, gdyż uprawiane tam winogrona, odegrają kluczową role w stworzonym przez Ciebie trunku! Wybór regionu i dbanie o winnicę (np. inne traktowanie winogron w zależności od pory roku) to nie wszystko, kolejnym krokiem jest zaprojektowanie winiarni wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz postawienie odpowiednich zabudowań. To nie koniec obowiązków (jednak żywot winiarza nie jest aż tak spokojny jakby się wydawało). Nieodłączną częścią każdego biznesu jest zatrudnienie pracowników. Nie zapomnij również o tych sezonowych, którzy zwiększą Twoje moce produkcyjne w czasie winobrania! Mając do dyspozycji ww. elementy będziesz w stanie wyprodukować kilkadziesiąt gatunków francuskich win, dysponując ponad czterdziestoma odmianami winogron. Trzeba teraz trochę pogłówkować. Bez dobrej znajomości winiarskiego świata, stworzenie wybornych win, które przyniosą Ci zysk i uczynią potentatem winnym może okazać się trudne.

Na szczęście gra Wine Tycoon posiada pomocny samouczek oraz wewnętrzną Encyklopedię. Dzięki samouczkowi poznasz charakterystykę poszczególnych regionów winiarskich, które wymagają stosowania innych metod uprawy winnych gron. Encyklopedia, natomiast to atrakcyjny element dla wszystkich miłośników win. Znajdziesz w niej definicje najważniejszych pojęć winiarskich, opisy poszczególnych szczepów winogron, regionów, a także procesu winifikacji.

Zabierając się za prowadzenie winnicy i produkcję win możesz wybrać niezobowiązującą grę jednorazową tzw. Free Play bądź tryb kariery, wymagający więcej staranności i pracy! Przekonaj się czy jesteś utalentowanym winiarzem, który ma szanse na sukces!

 

 

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *